Yazdır Arkadaşına gönder
Yeni teleferik bir yılda tamamlanacak
Yeni teleferik bir yılda tamamlanacakİzmir Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Birliği standartlarında baştan aşağı yenileyeceği Balçova teleferiğinin ihalesini sonuçlandırdı. Saatte 1200 kişiyi taşıyabilecek kapasitedeki yeni teleferik 300 günde tamamlanacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nce yapılan teknik incelemede kullanılması sakıncalı hale geldiği gerekçesiyle kapatılan Balçova Teleferiği'nin yenileneceği belirtildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Balçova Teleferiği'nin yenilenerek Avrupa Birliği standartlarına uygun duruma getirilmesi için açtığı ihale sonuçlandı.

Büyükşehir Belediyezi'nin yapım ve proje ihalesinde birinci ve ikinci firma belirlendi. İhale komisyonu tarafından alınan karar katılımcı firmalara bildirildi. Yasal sürecin tamamlanmasının ardından yüklenici firma çağırılarak sözleşme imzalanacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya, göre ihalede ekonomik yönden en uygun teklifin değerlendirilerek karar alındı. Sözleşme imzalanarak yer teslimi yapılmasının ardından başlayacak çalışmalar 300 gün içinde tamamlanacak. Teleferik tesisleri baştan aşağı yenilenerek çok daha güvenli ve daha modern biçimde İzmirlilerin hizmetine sunulacak.

Yeni teleferik saatte 1200 kişi taşıma kapasitesine sahip, yolcu kabinleri sekizer kişilik olacak.

Tarih: 25/2/2012
521 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri