Yazdır Arkadaşına gönder
Yassıcaada, Foça ve Mordoğan seferleri başlıyor
Yassıcaada, Foça ve Mordoğan seferleri başlıyorİzmir Büyükşehir Belediyesi katılımı İZDENİZ AŞ’nin Foça, Mordoğan ve Yassıcaada’ya gemi seferleri Ramazan Bayramı'nın ikinci günü (16 Haziran 2018 Cumartesi) başlıyor. Deniz yolculuğunu sevenler ve ekonomik tatil yapmak isteyenler için düzenlenen seferler 10 Eylül 2018 gününe kadar sürecek. İZDENİZ Genel Müdürlüğü, ilk kez geçen yıl gerçekleştirilen Urla seferlerini Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan gerekli izinlerin alınmasının ardından yeniden başlatacak.

Günübirlik tatilin vazgeçilmezi: Yassıcaada

İzmir’de günübirlik tatilin en renkli ve en ekonomik merkezlerinden biri olan İzmir Büyükşehir Belediyesi Yassıcaada Tesisleri, bayramın ikinci günü konuklarını ağırlamaya başlayacak. 2017 yaz sezonunda yaklaşık 12 bin kişiyi ağırlayan tesis, bu yaz da İzmirlilere ekonomik tatil hizmeti vermeyi sürdürecek. Yassıcaada’ya gemi seferleri Pazartesi günleri dışında her gün yapılacak.

İZDENİZ AŞ’nin Yassıcaada seferleri, Karşıyaka İskelesi’nden saat 08.30’da, Üçkuyular İskelesi’nden saat 09.00’da başlıyor. Adadan dönüş saati ise 17.45.
Gidiş-dönüş gemi yolculuğu ile tesise giriş ücretinin sadece 22 lira olduğu “Yassıcaada tatilinin biletleri sefer gününe kadar Karşıyaka ve Konak  iskelelerindeki bilet satış ofislerinden sağlanabilecek. Yassıcaada tatilinden 7 yaş altı çocuklar, ebeveynleri ile birlikte olmak kaydıyla ve düzenlenecek serbest seyahat belgesiyle ücretsiz yararlanabilecek. 

Foça ve Mordoğan’a hafta sonu karşılıklı ikişer sefer

İZDENİZ AŞ’nin Foça ve Mordoğan seferleri 16 Haziran 2018 Cumartesi günü başlayacak. Cumartesi ve Pazar günleri sabah saat 08.25’de Karşıyaka’dan kalkacak İZDENİZ gemileri, Konak iskelesinden de yolcu alıp önce Foça’ya, oradan Mordoğan’a geçecek. İzmir’e dönecek tatilciler için saat 18.40’da Mordoğan’dan hareket edecek olan gemiler, Foça’ya 19.20’de uğrayacak. Gemiler saat 20.50‘de Konak, 21.05’de ise Karşıyaka İskelesi’ne yanaşacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin önümüzdeki Cumartesi günü başlayacağı Mordoğan seferlerinin ücretleri tam 11 lira, öğretmen 9, öğrenci ise 7 lira olarak belirlendi.  Foça’ya keyifli bir deniz yolculuğu yapmak isteyenler ise tam bilet için 14 lira, öğretmen bileti için 12 lira, öğrenci bileti için de 10 lira ücret ödeyecek.

Tarih: 13/6/2018
837 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri