Yazdır Arkadaşına gönder
Sevgili Füsun Çağlar'ı son yolculuğa uğurladık
Sevgili Füsun Çağlar'ı son yolculuğa uğurladıkSevgili arkadaşımız, “İzmir basınının gülen yüzü” olarak tanımlanan meslektaşımız Füsun Çağlar yaşama veda etti. İzmir ekonomi basınının deneyimli adlarından Çağlar, on yıldır amansız hastalıkla mücadele ediyordu. 44 yaşında yaşamını yitiren Füsun Çağlar, gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı. Çağlar'ın cenazesi Karşıyaka Bahriye Üçok Mahallesi Mevlana Camisi'nde 21 Ocak 2018 Pazar günü öğle namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra ve Doğançay Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Füsun Çağlar kimdir?

Füsun Çağlar 24 Ocak 1974 günü dünyaya geldi. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Ekonomik Çözüm, Gazete Ege, Akşam, Sabah gazetelerinde ekonomi muhabiri olarak çalıştı. İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Borsası başta olmak üzere çok sayıda kurumun düzenlediği gazetecilik yarışmalarında çok sayıda ödülün sahibi oldu. Meslektaşı Enver Çağlar ile evli olan Füsun Çağlar'ın Nehir ve Çınar isminde 11 yaşında ikiz çocukları vardı. Çağlar, İzmir Gazeteciler Cemiyeti ve Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi üyesiydi.

Füsun Çağlar, İzmir iş dünyasının önemli isimleri ile yaptığı röportajları, “İzmir İş Dünyasının Unutulmayan Başkanları” adlı kitabında toparlamıştı. Çağlar'ın kitabında İzmir iş dünyasının önemli adlarından Enis Özsaruhan, Hasan Denizkurdu, Kemal Çolakoğlu, Oğuz Tatış, Şadi Katırcıoğlu, Salih Esen, Samim Sivri, Selim Yaşar, Şinasi Ertan, Tufan Ünal ve Uğur Yüce ile gerçekleştirdiği söyleşiler yer alıyor. Füsun Çağlar, röportajlarıyla EBSO Aytaç Sefiloğlu Gazetecilik Yarışması'nda röportaj dalında birincilik ödülü kazanmıştı.

Tarih: 21/1/2018
2922 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri