Yazdır Arkadaşına gönder
Ramazan Bayramı tatili dokuz gün oldu
Ramazan Bayramı tatili dokuz gün oldu
Kamu kurum ve kuruluşlarında tüm çalışanların Ramazan Bayramı dolayısıyla 03 Haziran 2019 Pazartesi yarım gün, 07 Haziran 2019 Cuma tam gün idari izinli sayılması kararlaştırıldı. Kamu kurum ve kuruluşlarının çalışanlarının dokuz gün tatil yapacağı belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanlığı tarafından bütün kamu kurum ve kuruluşlarına Ramazan Bayramı tatiline ilişkin idari izin yazısı gönderildi. Ramazan Bayramı tatilinin 03 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 13.00'te başlayıp, 06 Haziran 2019 Perşembe günü sona ereceği anımsatılan açıklamada şöyle denildi:

"Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla, kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 03 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 07 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür."

Açıklamada, idari izin süresince görevli olanlara herhangi bir fazla ödemede bulunulmayacağı, ancak kullanılmayan idari izinlerin, idarenin uygun gördüğü zamanlarda kullandırılabileceği kaydedildi.


Tarih: 18/4/2019
594 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.