Yazdır Arkadaşına gönder
Papatya Papadopoulos Komşuda Pişer
Papatya Papadopoulos1968 yılında İzmir'de doğdu ve büyüdü. Ege Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı'ndan mezun oldu, on yıl kadar da bu sektörde çalıştı.

Hayatının ilk 30 yılı İzmir'de, sonraki 16 yılı da eşinin memleketi olan Girit adasında geçti. Dünyanın neresine giderse gitsin, İzmir'i hep kalbinde taşıdı.

Yunanistan'ın başka bir yerinde değil de Girit'te yaşıyor olmayı da bir ayrıcalık olarak gördü. Bir Egeli olarak alıştığı mutfak kültüründen hiç kopmadığı gibi Girit mutfağı konusunda deneyimli ellerden çok daha fazla şey öğrendi.

2006 yılından itibaren öğrendiği tarifleri, Girit'teki yaşamını, yaptığı gezileri "Komşuda Pişer" adını verdiği blogunda paylaşmaya başladı. Yazıları çeşitli anne/kadın portallarında, HTHayat'ta, Hürriyet Ege'de paylaşıldı.

Yunanca'dan Türkçe'ye çeviriler yanı sıra Türkiye'den gelen Türk gruplara tur liderliği yaptı. Yunanlılar'a Türkçe dersi verdi. Yazmaktan hiç vazgeçmedi.

2004 yılında İzmir'de doğan bir kızı ve 2008 yılında Girit'te, İraklio'da doğan bir oğlu var. Halen ailesiyle birlikte, Girit'te yaşıyor, her fırsatta İzmir'i ziyaret ediyor.

www.greekturkish.com alan adlı web sitesinde yazıyor.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri