Yazdır Arkadaşına gönder
Öykü Günleri’nde sevgi, umut, barış ve dostluk mesajı
Öykü Günleri’nde sevgi, umut, barış ve dostluk mesajıKonak Belediyesi’nin bu yıl onunce kez düzenlediği Öykü Günleri başladı. Önümüzdeki yıllarda uluslararası boyuta taşınması planlanan Öykü Günleri ünlü şair ve yazarları Konak Belediyesi Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür ve Sanat Merkezi’nde okurlarıyla buluşturdu.

Açılış töreninde konuşan Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan gerçekleştirdi. Büyük kuşatılmışlıklar içinde, yaşanılan kaos ve sancılar içinde öykünün özgürlük, direniş ve sevgi satırlarıyla yükseleceğini söyledi. Tartan, “Öykü Günleri’nde onuncu yılın gururunu yaşıyoruz. Burada bulunan herkes öyküye, sevgiye, dayanışmaya ve paylaşıma katkıda bulunuyor” dedi.

Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, usta yazar Leyla Erbil’i onur konuğu olarak "ağırlamaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Yazar Erbil, “İzmir’i öğürlüklerin kenti olarak görüyorum ve İzmir’de kendimden bir parça buluyorum. Şu anda karşımda gördüğüm, bu salonu dolduran topluluk; bu aydınlık insanlar beni çok mutlu ediyor” diye konuştu.

Konak Belediyesi Öykü Günleri'nin açıyışının ardından Fergün Özelli’nin yönetiminde "Leyla Erbil’in Yazarlık Serüveni" konulu söyleşiye Demir Özlü, Fatoş Erbil Pınar, Mahmut Temizyürek, Necmiye Alpay konuşmacı olarak katıldı. Söyleşinin ardından "Kutsal Aile" adlı radyo tiyatrosu sahnelendi.

"Toplumsal Bellek, Yüzleşme ve Edebiyat" panelinin ardından Rıfat Mertoğlu, Riitta Cankoçak, Mıgırdiç Margosyan "Başka Dilde Yazmak" konulu söyleşide deneyimlerini paylaştı. 10 Öykü Günleri’nin ilk günü Berna Dikkaya, Neslihan Yıldız Altekin, Nilüfer Çetin, Jülide Ayözen Kırbıyık, Tijen Hasçi’nin eserlerinden oluşan "Karma Şık" Resim Sergisi Konak Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür Sanat Merkezi 6.Kat Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Tarih: 23/2/2012
739 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri