Yazdır Arkadaşına gönder
Mustafa Kirman'ı ölümünün beşinci yılında özlemle andık
Mustafa Kirman'ı ölümünün beşinci yılında özlemle andıkMücadele ettiği amansız hastalığa yenik düşen meslektaşımız, arkadaşımız, gazeteci Mustafa Kirman ölümünün beşinci yıldönümünde özlemle andık.. Beş yıl önce son yolculuğuna uğurladığımız arkadaşımız için Yeni Bornova Mezarlığı'nda düzenlenen anma etkinliği ailesi, yakınları, arkadaş ve meslektaşlarını bir araya getirdi. Etkinliğine, Mustafa Kirman'ın meslektaşı ve iş ortağı Sedat Pişirici önderlik etti.

Amansız hastalıkla yaklaşık bir yıl mücadele eden Mustafa Kirman, bir süre tedavi gördüğü İzmir Suat Seren Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nde 16 Temmuz 2012 Pazartesi günü öğle saatlerinde yaşama veda etmişti. Meslektaşımızın cenazesi 17 Temmuz 2012 Salı günü, Bornova Merkez Camisi'nde ikindi namazının ardından Manisa yolu üzerindeki Yeni Bornova Mezarlığı'nda toprağa verilmişti.

Mustafa Kirman, 1968 yılında Gaziantep'te doğdu. Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu'ndan 1988 yılında mezun oldu. Gazeteciliğe 1986 yılında İzmir'de, Güneş Gazetesi'nde başladı. 1996 yılına kadar İzmir'de Özgür Gündem, Aydınlık, İntermedya Dergi Grubu ve Siyah Beyaz Gazetesi'nde çalıştı.

1996 yılında Siyah Beyaz Gazetesi'nin merkezi olan Ankara'ya geçerek gazetenin yayın koordinatörlüğünü üstlendi. Ardından Ankara ve bölgesine yönelik yayınlanan Günlük Haber adlı gazetenin genel yayın yönetmenliğini yaptı. 1999 yılında Bakış Gazetesi'nin Ankara Haber Müdürlüğü'nü üstlendi. Meslek yaşamını 2001 yılından başlayarak İstanbul'da sürdüren Kirman, Su Tv'de editörlük yaptı.

Çağdaş Gazeteciler Derneği Ege Şubesi kuruculuğunun yanı sıra iki dönem de ÇGD Genel Yönetim Kurulu Üyesi olan Mustafa Kirman, İstanbul'da meslektaşımız Sedat Pişirici ile birlikte iletişim danışmanlığı yapıyordu. Mustafa Kirman, 17 Mart 2008 gününden başlayarak Kent-Yaşam Haber Bilgi Sitesi'nde yazıyordu.

Tarih: 16/7/2017
842 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri