Yazdır Arkadaşına gönder
Kocaoğlu: Allah itfaiyemizi nazardan korusun
Kocaoğlu: Allah itfaiyemizi nazardan korusunİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 26 Eylül-1 Ekim 2011 tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası kapsamında “ateş savaşçıları”nı ağırladı. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Fuat Barandır, daire yöneticileri, AKS- 110 ekibi ve personelini makamında kabul eden Başkan Kocaoğlu, İtfaiye ile gurur duyduklarını söyledi. İtfaiye personelinin zor şartlarda görev yaptığını hatırlatan Başkan Kocaoğlu, “Her zaman bizim göğsümüzü kabartıyorsunuz. Allah hepinizi nazarlardan korusun” dedi.

Toros’ta bulunan arama-kurtarma eğitim merkezinin Türkiye’de bir “ilk” olduğunu vurgulayan Başkan Aziz Kocaoğlu, yurtdışı ve içinden çok sayıda itfaiye teşkilatına Toros’ta eğitim verildiğini hatırlattı.

Görevleri başında hayatlarını kaybeden itfaiyecileri de unutmayan Başkan Kocaoğlu, “İnsanların canlarını, mallarını korumaya, kurtarmaya çalışırken yaralanan itfaiye erlerimize acil şifalar diliyoruz. Görevleri başında şehit olan personelimizi ise rahmet ve şükranla anıyoruz” dedi.

İtfaiye Daire Başkanı Fuat Barandır da, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür ederek, “Araç-gereç standartlarımız artık Avrupa ölçülerinde” diye konuştu.

Tarih: 27/9/2011
409 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri