Yazdır Arkadaşına gönder
KiTVAK'la 45 bin hastanın yaşamına dokunuş
KiTVAK'la 45 bin hastanın yaşamına dokunuşKİTVAK Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Soncul, vakfın 50 milyon liralık yatırımla örnek bir imece organizasyonuna imzasını attığını söyledi. Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı (KİTVAK) Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Soncul, vakfın yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Ege Üniversitesi KİTVAK Konukevi’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıya KİTVAK Yönetim Kurulu Üyeleri A.İklil Ulueren, Nesrin Coşkun ve Maksude Kılınç, İcra Komitesi Üyesi Berna Özyaman Öztin ile bağışçılar Ahmet Özken ve Mehmet Tıkaç, EÜ Konukevi Müdürü Ayşen Sülün, DEÜ KİTVAK-Abdulrezzak Sancak Konukevi Müdürü Deniz Köker, Halkla İlişkiler Müdürü Melis Akan ile EÜ KİTVAK Konukevi’nde kalan hasta ve hasta yakınları katıldı.

50 milyon liralık yatırım

Vakfın etkinliklerine ilişin bilgi veren Soncul, kurulduğu günden bu yana, onkoloji ile mücadele eden hasta ve hasta yakınlarının hizmetinde olan KİTVAK’ın bir hastane ve ekonomik gücü yetersiz hasta ve hasta yakınlarının barınma sorunlarını çözmek amacıyla iki konukevi açtığını anlattı. Ramazan Soncul, “KİTVAK güzel İzmirimizde kurulmuş, çok kıymetli bağışçı ve hayırseverlerle bugünlere ulaşmış, hasta ve hasta yakınlarına umut olmak adına üç büyük eseri hizmete sunarak; eski rakamla 50 trilyon, şimdiki ifadeyle 50 milyon liralık yatırım yaparak örnek bir imece organizasyonuna imzasını atmıştır” dedi.

45 bin hastaya hizmet

Vakfın ilk eseri olan Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi’nin bugün için yılda 45 bin hastaya hizmet verdiğini anımsatan Soncul, hastanenin Pediatrik Kemik İliği Nakil Ünitesi’nin Avrupa Transplant Birliği tarafından akredite ve onaylı olduğunu söyledi. Ramazan Soncul, “Hastanemiz, bugün için kendi alanında dünyanın en büyük akreditasyonu olan ‘JACIE Accreditation’ için başvurusu kabul edilmiş bir sağlık merkezi olmayı başarmıştır. Gerek operasyonları ve gerekse hasta memnuniyeti açısından örnek çalışmalarından dolayı emeği geçen doktor ve hemşirelerimiz ile tüm sağlık çalışanlarımızı bir kez daha kutluyorum” diye konuştu.

KİTVAK Yönetim Kurulu Başkanı Soncul, ekonomik gücü yetersiz hasta ve hasta yakınlarının barınma sorunlarını çözmek, onları soğukta, yağmurda hastane bahçelerinde, koridorlarında yatmaktan kurtarmak amacıyla Ege ve Dokuz Eylül Üniversite Hastane kampüslerinde iki ‘konukevi’ projesini yaşama geçirdiklerini anlattı. Soncul Ege ve Dokuz Eylül Üniversitesi konukevlerinde toplam 116 bin482 geceleme yapıldığı bilgisini paylaştı.

2018 Askıda Oda yılı

2018 yılını “Askıda Oda Yılı” ilan ettiklerini ve yıl boyunca bu kapsamda bağışçı ve hayırseverlere çağrıda bulunduklarını hatırlatan Yılmaz Soncul, 2014 yılı Aralık ayında başlanan bu uygulama kapsamında Ege Üniversitesi KİTVAK Konukevi ve Dokuz Eylül Üniversitesi KİTVAK-Abdulrezzak Sancak Konukevi’nden 102 hasta ve hasta yakınının toplam 4 bin 128 gece ücretsiz konakladığını dile getirdi.

Toplantı sonunda, EÜ KİTVAK Konukevi'nin yedinci açılış yıldönümü nedeniyle yönetim kurulu üyeleri, hasta ve hasta yakınları ile pasta kesti.

Tarih: 10/10/2018
1128 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri