Yazdır Arkadaşına gönder
Karışık notlardan seçmeler
Emel Akçay Uzun
Emel Akçay Uzun"Bebek gibi sevilmek, büyük gibi sayılmak"

Kızım dün gece yine kendince bir özlü söz söyledi;
"Bebek gibi sevilmek, büyük gibi sayılmak istiyorum."
10 yaşındaki bir çocuğun hayattan beklentisi demek ki böyle. Üzerinde uzun uzun düşündüm. Kızım İlay Zeynep'in her dediği benim için önemlidir. Aslında hepimiz için böyle olduğuna karar verdim. Sevilmek, şımartılmak her yaş dönemimizde geçerli değil mi?
Peki, söylediklerimizin ciddiye alınması? Evet, onunla hem fikirim. Düşüncelerimizin, söylediklerimizin ciddiye alınmasını istiyoruz. İster yaşımız, 10 olsun, ister 40 hiç fark etmiyor.

KOBİ oldu YOKİ

Krizle birlikte bakıyorum da "Küçük ve Orta Boy İşletmeler"i anlatmak için kullandığımız "KOBİ" kısaltması, artık "Yok İşletmeler" olarak anılmalı bence; yani "YOKİ".
Dalga misali yayılan kriz ve bundan yaralanmak isteyen fırsatçıların daha da güçlendirdiği dalga boyu çarptıkça küçük ve orta boy işletmeciler, küçülecek gidecek yer bulamıyor. Sayılara boğmak istemiyorum yazıyı. Bu yüzden sadece yakın çevrenize bakmanız yeterli. Kapanan kaç iş yeri görüyorsunuz?

İş yeri sahiplerini kutluyorum

"KOBİ"="YOKİ" olunca iş yeri sahipleri, kiracısız kalma korkusuyla kiralarda indirime başladı. Bu durum ilk defa "YOKİ"nin biraz daha direnebilmesi için can suyu oldu. Her zaman dediğim dedik tavırlarından vazgeçme esnekliğini gösteren iş yeri sahiplerini ayrıca kutlama gereği hissettim.
Gözlerim yaşardı, ne yapayım!

Yeni yıl yeni umutlar

Yeni yıla başlarken bütün karamsar havaya rağmen iyi dileklerle başlamak gerekiyor sanırım.
Sizlere çizdiğim iki kart aracılığı ile iyi dileklerimi sunuyorum.

Geyiğin gözlerindeki sıcaklık, yüreğinizi ısıtsın,
Kuşların cıvıltıları hayatınıza neşe katsın,
Güvercin size barış ve huzur taşısın.

İyi yıllar, Kent Yaşam okurları!
Tarih: 30/12/2008
10483 kez okundu
   Yazdır Arkadaşına gönder
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.