Yazdır Arkadaşına gönder
Karaburun'da su şebekeleri yenileniyor
Karaburun'da su şebekeleri yenileniyor İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir’in turistik ilçesi Karaburun’un merkezi ile ilçeye bağlı mahallelerindeki içme suyu şebekelerini yenileyecek.

Bütünşehir Yasası ile birlikte kendi sınırlarına bağlanan 9 ilçe, 23 belde ve 400’e yakın köyde çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi; İzmir’in turistik ilçesi Karaburun’da içme suyu şebekesini yenilemek için çalışma başlattı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Karaburun’un önemli tatil bölgelerinden Mordoğan’da 20 milyon 775 bin liralık yatırımla gerçekleştirdiği, 142 kilometrelik şebekesini yenileme çalışmaları sürüyor. İZSU, yenileme programına Karaburun ilçe merkezi ile Yaylaköyü, Küçükbahçe, Salman, Sarpıncık, Haseki, Bozköy, Anbarseki Mahallesi Esendere mevkii, İnecik, Eğlenhoca, Kösedere, Parlak mahallelerini de ekledi.

Hazırlanacak proje doğrultusunda bu bölgelerin eskiyen ve su kaçaklarına neden olan 40 – 50 yıllık PVC içme suyu hatları, sağlıklı ve basınca dayanıklı borularla yenilenecek. 188 kilometrelik içme suyu ile 61 kilometrelik iletim hattı yenileme ve depo yapımı çalışmalarını içeren proje çalışmalarının ardından, şebeke için yapım ihalesine çıkılacak. Yatırımla Karaburun sağlıklı ve kesintisiz suya kavuşacak.

Tarih: 22/2/2018
1188 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri