Yazdır Arkadaşına gönder
Kadınlar ne ister?
Alev Göral
Alev Göral"Seni seviyorum" sözü ile başlar tüm sevdalar. Ağızdan ilk çıktığında bu sözcükler kadının yüzünde güller açar. Çünkü beklemiştir kadın duymayı yıllarca bu sözü, ama aradan geçen seneler ortaya çıkarır insanın içindeki özü.

Kadının istediği aslında değerli hissetmektir; takdir edilmek, onore edilmek... Kadını bu iki kelimenin ötesinde bir doyuma getirir. Hele bir de zor gününde dinliyorsa karşısındaki onu, romantik olmasa bile kadının eridir o, hoşgörülü, anlayışlı flörtü.

Kadın kendini kadın gibi hissedebiliyorsa bir de erkeğinin yanında, cinsel dürtüleri karşılık ve doyum bulabiliyorsa erkeğinin koynunda, bir de ara sıra romantizmi taşıyabiliyorsa sevgilisi ruhunda, kadın için bulunmaz kumaştır işte erkek bu kalıbıyla.

Kadın konuşur belki ama akıl istemez, anlayıştır beklediği eleştiriye, o an için gelmez. Erkeğin de biraz olsun sabrı varsa dinlemeye kadını, huzur bulan kadının ruhaniyeti, ruhuna ve fiziğine yansır, erkek unutamaz kadınının tadını... Hele bir de sohbetin ardından ya da durduk yerde sarılabiliyorsa partnerine, güzel söz söylemeyi bilemese de, kadın tapacaktır şefkatli erkeğine...

Yıllardır söylene gelir, "Kadınlar Mars'tan, erkekler Venüs'ten"... Oysa ne kadar kolaydır kadını mutlu etmek, gerçekten seviyorsanız gönülden... İki tatlı söze, bir dokunuşa bakar kadının isyankar yüreği. Nefret ile dolu sanırsınız anlatırken, ama dokunmasını bilene hoşgörü ve şefkatle bakmaya başlar hemen o anda gözleri.

Kadınları anlamıyoruz diye erkekler yüzyıllardır geze dursun, kadınlar anlaşılmak için yazar, çizer, anlatır, yüreklerinde hep bir kurşun... Ne romanlar yazılmış, ne şiirler dizilmiş olsa da bu konuda, hala didişir erkek ile kadın buluşamazlar bir orta noktada.

Bir kadın olarak ben diyorum ki, aslında iletişim çok kolay... Biraz şefkat, biraz hoşgörü, sadakat, sahiplenilmek ve tabii ki sevgi; işte budur olay.... Kadın da "Peki" demeyi bilir, ara sıra erkeğinin egosunu okşarsa "iletişimin şifresi" çözülür... O zaman huzur içinde yaşar erkek ile kadın bir ömür.

Erkekler siz siz olun kadınınızı takdir etmeyi bilin... Sohbet edin, dinleyin, başkalarının yanında da değerli hissettirin. Unutmayın, aşk bir yere kadar var, sonrası "sabır, şefkat ve hoşgörü"... Görmezden gelmeyin. Bitmez denen neler bitti... Anlayışınızı ve sevginizi göstermeyi ertelemeyin.

Şimdi mutfağa gidin, sevdiğinize bir sarılın. O "hayat arkadaşınız", "rakibiniz" değil, bunu unutmayın! Haklı da haksız da olsa sosyal hayata karşı onu koruyup kollayın... Sahip çıkın sevdiğinize, omuz verin, sonra tek başınıza ruhunuzu rakı kadehlerinde kaybedip, kendinizi ve sevdiklerinizi bunalımlara sokmayın...

"Kadınlar ne ister?" deyip kara kara düşünme,

Kumandayı bırak git, bir sarıl, üşenme...

Çok konuşsa bile hoş gör hemen sinirlenme,

Unutma ki her kadının tek bir aslan yatar gönlünde!

Sevgi ile kalın...

Aşksız kalmayın...

Tarih: 4/10/2016
10505 kez okundu
   Yazdır Arkadaşına gönder
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.