Yazdır Arkadaşına gönder
İzTO ve SunExpress’ten direkt uçuş için işbirliği
İzTO ve SunExpress’ten direkt uçuş için işbirliği
Türk Hava Yolları ile Alman Lufthansa Havayolları’nın ortak girişimi olan SunExpress, İzmir'den yapılacak direkt uçuşlarda İzmir Ticaret Odası (İzTO) ile işbirliği yapacak. ilişkin işbirliği protokolü imzaladı. Protokol uyarınca İzTO İzmir'den direkt uçuşlar konusunda tanıtım ve salon desteği verecek. SunExpress de İzTO üyelerine çeşitli indirim ve uçuş kolaylıkları sağlayacak.

Protokole İzTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Kızılgüneşler ile SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Fevzi Çalışkan imza koydu. İmza töreninde konuşan Kızılgüneşler, protokolle İzmir'den yurt dışına ve yurt dışından İzmir'e direkt uçuşları artırmayı hedeflediklerini söyledi. Emre Kızılgüneşler, “Bu şekilde kentimizin ve ülkemizin ekonomisine önemli katkılar sağlayabilmeyi istiyoruz" dedi.

SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan da İzmir'in kendileri için büyük önem taşıyan bir kent olduğunu söyledi. 2006 yılında İzmir'de iki uçak, dört destinasyon, 70 çalışanla başladıklarını anlatan Çalışkan, ”Bugün 15 uçak, toplam 44 destinasyon ve 700 çalışan ile devam ediyoruz. Biz, İzmir'in ana taşıyıcısıyız” diye konuştu.

Geçen ay İzmir'den Eindhoven, St. Petersburg ve Marsilya'ya üç yeni uçuş başlattıklarını belirten Ahmet Çalışkan, İzmir'den 32 dış destinasyon, 12 iç hat destinasyonlarının bulunduğunu söyledi. Çalışkan, firma olarak orta uçuş mesafesinde İzmir'i mümkün olduğunca çok sayıda önemli destinasyona bağlamayı amaçladıklarını sözlerine ekledi.


Tarih: 11/7/2019
601 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri