Yazdır Arkadaşına gönder
İzmirliler “Atatürk’e saygı” için yürüyecek
İzmirliler “Atatürk’e saygı” için yürüyecekİzmir Büyükşehir Belediyesi, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri kapsamında “Atatürk’e Saygı Yürüyüşü” düzenlenecek. “4. Atatürk’e Saygı Yürüyüşü” 10 Kasım günü saat 12.00’de Alsancak Vapur İskelesi’nden başlayacak ve Cumhuriyet Meydanı’nda son bulacak.

Yaklaşık 1800 metrelik yürüyüşe katılan vatandaşlara kokart ve üzerinde Atatürk resmi bulunan yelekler dağıtılacak. Yürüyüşün son bulacağı Cumhuriyet Meydanı’na kurulacak dev ekranda Mustafa Kemal Atatürk’ün görüntüleri eşliğinde ses kaydı İzmirlilere dinletilecek. Ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının ardından dünya liderlerinin ve dünya basınının söylediği sözler ve yazılar bir sunum olarak ekrana gelecek.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve geçtiğimiz yıllarda binlerce İzmirlinin katılımıyla gerçekleşecek “Atatürk’e Saygı Yürüyüşü”ne, yine büyük katılım olması bekleniyor. Etkinliği düzenleyen Büyükşehir Belediyesi’ne çok sayıda sivil toplum örgütü, üniversiteler, sanayi ve ticaret odaları ile esnaf dernekleri ve bazı kamu kurumları da destek veriyor.

Tarih: 8/11/2011
402 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri