Yazdır Arkadaşına gönder
İzmir Valiliği'nden fırtına ve don uyarısı
İzmir Valiliği'nden fırtına ve don uyarısıİzmir Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, İzmir'de hava sıcaklıklarının düşmesi nedeniyle kıyı kesimlerde hafif kuvvette, kuzey ve doğu ilçelerde (Ödemiş, Kemalpaşa, Kiraz, Beydağ, Tire, Bayındır, Bergama, Kınık) orta kuvvette don olayı ve buzlanma bekleniyor. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 4 - 8 derece altında seyredeceği sanılıyor. Buzlanma ve don olayının 2 Mart 2012 Cuma gününe kadar süreceği belirtiliyor.

Rüzgarın Kuzey Ege Denizi'nde 29 Şubat 2012 Çarşamba günü sabah saatlerinden başlayarak saatte 40 - 60 kilometre hızla kuvvetli, Güney Ege Denizinde ise saatte 70 - 90 kilometre hızla fırtına biçiminde esmesi bekelniyor. Ege Denizi'nde etkili olan fırtınanın 1 Mart 2012 Perşembe günü sabah saatlerine kadar süreceği dile getiriliyor.

İzmir Valiliği'nden yapılan açıklamada, il genelinde etkili olması beklenen fırtına, buzlanma ve don olayının neden olabileceği tarımsal ürünler, su borularının donması, ulaşımda aksamalar ve benzeri olumsuzluklara karşı önlemler alınması gerektiği belirtildi.

Tarih: 29/2/2012
566 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri