Yazdır Arkadaşına gönder
Hayırsever iş adamı ölümünün sekizinci yılında anıldı
Hayırsever iş adamı ölümünün sekizinci yılında anıldı
İzmirli hayırsever iş adamı Salih İşgören, yaşama veda edişinin sekizinci yılında Aşağı Narlıdere Kabristanı’nda düzenlenen törenle anıldı. Törene Narlıdere Kaymakamı Süleyman Hurrem Aksoy, Nevvar Salih İşgören Vakfı yöneticileriyle Nevvar Salih İşgören Eğitim Kampusu öğrencileri de katıldı.

Nevvar Salih İşgören Vakfı Genel Sekreteri Mahir Dinç, hayırsever Nevvar ve Salih İşgören çiftinin İzmir'e sağlıktan eğitime, bilimden sanata birçok alanda eserler kazandırdığını anlattı. Dinç, “Salih Amca ekonomik hayatı içerisinde ‘Yaşadığım kente ne katabilirim?' sorusunu sorarak bu soruya, kentin önde gelenleriyle birlikte yanıt bulma çabasıyla yola çıkmış, örnek bir hayırsever. Burada Nevvar Hanım'ın destekleyici yönünün de büyük payı var" dedi.

Mahir Dinç, Vakıf Mütevelli Heyeti olarak, İşgören adının kentteki büyüklüğüne yaraşır bir çaba içinde olduklarını belirtti. Dinç, “Eğitim bursları konusunda Salih ve Nevvar İşgören'in isimlerini yarına taşıma, Türkiye'nin aydınlık geleceğine katkıda bulunacak insanlarını yetiştirme sorumluluğumuzun da farkında olarak bu yıldönümünde onlara karşı sorumluluğumuzun bilinci ile buradayız" diye konuştu.

Narlıdere Kaymakamı Aksoy, Salih İşgören ve Nevvar İşgören’i "anıt insanlar” olarak niteledi. Aksoy, ”Salih İşgören ve Nevvar İşgören gibi insanların yaptıkları sadece belirli günlerde değil, her zaman anlatılmalı. Eserleri yaşatılmalı. Vakıf yaşasın ve hayırseverlerin isimleri yarınlarda iz bırakmaya devam etsin" dedi.

İşgörenlerin kabri başında dua edilerek karanfiller bırakıldı. Ayrıca, Alsancak Hocazade Camisi’nde Cuma namazı öncesinde mevlit okutuldu, kentin dört ayrı noktasında tavuklu pilav-ayran hayrı yapıldı.


Tarih: 5/1/2019
878 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.