Yazdır Arkadaşına gönder
“Devrim Arabaları” Bornova’da
“Devrim Arabaları” Bornova’daİzmir Büyükşehir Belediyesi, Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda düzenlediği “Açıkhava Film Şenliği” kapsamında “Devrim Arabaları” isimli Türk filmini beyaz perdeye yansıtacak. İzmirli sanatseverleri Türk sinemasının önemli yapımlarıyla buluşturan Büyükşehir Belediyesi, 13 Eylül Salı günü başladığı “Türk Filmleri Şenliği”ni 29 Eylül Perşembe günü saat 20.30’da gösterilecek “Devrim Arabaları” ile bitiriyor.

Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nın içinde yer alan Açıkhava Tiyatrosu’nda 2 hafta süren şenlikte, “Başka Dilde Aşk”, “Cenneti Beklerken”, “Karagöz ve Hacivat Neden Öldürüldü?”, “Selvi Boylum Al Yazmalım” ve “Takva” filmleri gösterildi.

Yönetmenliğini Tolga Örnek’in üstlendiği 2008 yılı yapımı “Devrim Arabaları”, şenliğin kapanış filmi olacak. Filmde, dönemin devlet başkanı Cemal Gürsel’in emriyle “yerli üretim otomobil” yapımına başlayan ve adını “Devrim” koyacakları otomobili Cumhuriyet Bayramı’na kadar yetiştirmek zorunda olan bir grup mühendisin öyküsü anlatılıyor.

Tarih: 29/9/2011
682 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.