Yazdır Arkadaşına gönder
Cangül Kuş
Cangül Kuş1981 yılında Ankara'da doğdu. Öğrenim hayatını Ankara'da tamamladı. 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden mezun olarak lisans derecesini aldı. Üniversite öğrenimi sonrasında dünyanın en eski fuar şirketlerinden biri olan Messe Berlin GmBH'in Türkiye temsilcisi olan Forum Fuarcılık bünyesinde proje sorumlusu olarak iş yaşamına başladı.
Yaklaşık dört yıl ağırlıkla Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinde gerçekleşen sektörel ve ticari fuarların pazarlama ve organizasyon süreçlerinden, fuarların yanı sıra Bakanlıklarca ülkeler nezdinde gerçekleştirilen ikili görüşme, ticari heyet organizasyonları ve alım heyetleri organizasyonlarından sorumlu olarak görev yaptı. İran, Irak, Suriye, Fas, Libya, Cezayir gibi ülkeler üzerinde tecrübe ve ihtisas kazandı.
Özel sektör deneyimi fuar, ihracat ve pazarlama alanında çeşitlenirken 2006-2008 yılları arasında proje bazlı işlerle İzmir'le olan bağını güçlendirdi.
2008 yılında İzmir Kalkınma Ajansı'nın (İZKA) açtığı yarışma sınavını kazanarak İzmir'e yerleşti. Beş yıl boyunca kurumsal yönetim görevlerini sürdürdü. Görevini 2014 yılından bu yana hibe programları yönetimi, kalkınma ajansları destek mekanizmaları, proje yönetimi, üniversite-sanayi-kamu işbirliği, girişimcilik özelinde sürdürüyor.
İlk yüksek lisans derecesini Katip Çelebi Üniversitesi Küresel Yönetişim ve Siyaset Bilimi alanından aldı ve üniversite - sanayi -kamu işbirliği üzerinden üçlü sarmal modelini incelediği projesiyle yayınlanmış makaleleri bulunuyor.
2016 yılından bu yana ise lisansüstü öğrenimini Dokuz Eylül Üniversitesi Afet Yönetimi Bölümü'nde sürdürüyor. Bölgesel kalkınma alanında sürdürdüğü kariyerinin akademik yönünü afet ve kriz yönetimi üzerinden derinleştiriyor.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri