Yazdır Arkadaşına gönder
Çamdibi ve Altındağ'a yeni konut alanları
Çamdibi ve Altındağ'a yeni konut alanlarıBornova Belediyesi Çamdibi ve Altındağ bölgesinde 22 hektarlık alanın planında değişiklik yaparak konut yapımına uygun hale getirdi. Yıllırdar planlarda "Kentsel Bölgesel İş Merkezi" yapımı için ayrılan alanların vatandaşlardan gelen talepler üzerine ticaret ve konut yapımına açılması için Bornova Belediye Meclisi’nde karar alındı. Büyükşehir Belediyesi’nde onaylanmasının ardından yürürlüğe girecek plan tadilatı sayesinde bölgenin ihtiyacı olan yeni konutlar yapılabilecek.

1997 yılında yapılan Kentsel Yenileme Projesi kapsamında "Kentsel ve Bölgesel Merkezi İş Alanları" için ayrılan yaklaşık 22 hektarlık alan, ticaret ve konut alanına dönüştürüldü. Böylece hem ticaret için hem de konut yerleşimi için alan oluştuduldu.
Yasalar, yönetmelikler ve şehircilik ilkeleri doğrultusunda her zaman vatandaşın işini kolaylaştıran uygulamalara gittiklerini anlatan Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yaptığımız bütün hizmetler ve aldığımız bütün kararlar vatandaşların yararınadır. Her işimizde öncelikle bu ilkeye uymak bizim görevimiz. Çamdibi ve Altındağ bölgesindeki bu plan notu değişikliğini de bu ilkeye uyarak yaptık. Kentsel ve Bölgesel Merkezi İş Alanları yapılması için ayrılan alanlar aradan geçen 15 yıla rağmen bu şekilde değerlendirilmemiş. Aynı alanlar için vatandaşların da konut yapma talebi vardı. Biz de bu talebi değerlendirerek ticaret+konut yapımına olanak veren plan notu değişikliğini yaptık.”

Tarih: 24/11/2012
1755 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri