Yazdır Arkadaşına gönder
Büyükşehir'den okullara onarım desteği
Büyükşehir'den okullara onarım desteği
İzmir Büyükşehir Belediyesi birçok okulda yenileme ve onarım çalışmaları yaparak, öğrencilerin 2019-2020 eğitim öğretim yılına daha temiz ve güvenli bir ortamda girmelerini sağladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İzbeton A.Ş., İzmir’in birçok ilçesinden gelen taleplere yanıt vererek, okul bina ve bahçelerinde ihtiyaçlara göre düzenleme çalışmaları yaptı. Düzenlemelerle öğrencilerin yeni eğitim-öğretim dönemini daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda karşılamaları sağlandı. Sıva ve boya çalışmalarının yanında okul bahçeleri ile oyun alanlarında da iyileştirmeler yapıldı.

Okullara verilen destek kapsamında Çiğli’deki Şehit Şenali Ocak Ortaokulu’nun dış cephe boyaları, iç cephe boyaları, tavan boyaları yenilendi ve iç dış sıva tamiratları yapıldı.

Tire’deki Kurtuluş İlkokulu ve Ortaokulu’nda bahçe zemini komple yenilenerek kilit parke döşendi.

Karabağlar’daki Emir Sultan Ortaokulu’nun bahçesi asfaltlandı.

Bornova’daki Reşat Turhan İlkokulu’nun bahçesinde başlatılan çevre düzenlemesi ve Menemen’deki Asarlık TOKİ İlkokulu ve Ortaokulu’nun iç cephe boyama işleri ise ekiplerce sürdürülüyor.


Tarih: 11/9/2019
1003 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.