Yazdır Arkadaşına gönder
Bornovalı kadınlara kazanç sağlayacak kurslar
Bornovalı kadınlara kazanç sağlayacak kurslar
Bornova Belediyesi kadınların hem sosyalleşmeleri hem de ekonomik kazanç sağlayabilmeleri için yeni kurslar açıyor. İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen takı tasarım kursu Atatürk Mahallesi ve Pınarbaşı Mahalleleri’nde açılırken, Naldöken’de ise dikiş, nakış, biçki kursu başladı.

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, "Kadınlarımızın hayatın her alanında yer alabilmesi için ekonomik açıdan da güçlü ve özgür olması gerekiyor. Kadın Aile Hizmetleri Müdürlüğümüz tarafından açılan bu kurslar, kadınlarımızın kendi kazançlarını elde etmesi yolunda çok önemli bir adım" dedi.

İki merkezdeki takı tasarım kurslarına toplam 48, Naldöken'deki biçki, dikiş, nakış kursuna ise 24 kadın katılıyor. Kadınlar eğitimin sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika sahibi olacak. Vatandaşlar, Bornova Belediyesi'nin 0 232 999 29 29 numaralı telefonundan dahili 3817 numarayı arayarak kurslarla ilgili detaylı bilgi alabilir.


Tarih: 13/11/2019
416 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.