Yazdır Arkadaşına gönder
Bornova’da yaz spor okullarına büyük ilgi
Bornova’da yaz spor okullarına büyük ilgi
Bornova Belediyesi'nin yıl boyunca farklı yaş gurupları için birbirinden farklı branşta verdiği spor kursları yaz döneminde de sürüyor. Okulların yaz tatiline girmesi ile başlayan eğitimlerden farklı branşlarda 2 bin 836 kişi yararlanıyor. Spor kurslarından yararlanan ve kurslarda başarı gösteren çocuk ve gençler Bornova Belediyespor bünyesine de geçme şansı bulunuyor.

Vatandaşlar kurslara ilişkin Bornova Belediyesi'nin "999 29 29" nolu telefonundan, yüzme için dahili 3105'i diğer branşlar için ise dahili "1826" ve "1828" nolu telefonlardan bilgi alabilir.

Farklı branşlara her yaştan katılım

Bornova Belediyesi yaz tatiline giren Bornovalı çocuklar ve gençler için spor okulları açtı. Işıkkent Muhammet Yıldız Spor Tesisleri içinde bulunan yüzme kurslarına 5-18 yaş arası 1.150 kişi devam ediyor.

Pınarbaşı Kapalı Spor Salonu’nda 9-14 yaş arası 50 kişi kadın basketbol kurslarından yararlanırken, Altındağ Atatürk Spor Kompleksi’nde düzenlenen erkek basketbol kurslarına ise 218 kişi katılıyor.

Bornova Şehir Stadında düzenlenen futbol kurslarında ise 7-13 yaş arası 102 çocuk eğitim görüyor.

Voleybol kursları Pınarbaşı Kapalı Spor Salonu’nda 9-17 yaş arası çocuklara veriliyor. Bu eğitimlerden 160 kız sporcu yararlanıyor.

Ayrıca 7-15 yaş arası 98 kişinin yararlandığı taekwando kursu ile 6-13 yaş arası 38 çocuğun katıldığı hentbol kursu da yine Pınarbaşı'nda gerçekleşiyor.

Step, aerobik, fitness ve pilates dallarında düzenlenen kurslar ilçenin 7 farklı noktasında bulunan pilates salonunda yapılırken, 5-7 yaş çocuklar için düzenlenen jimnastik ise Bornova Jimnastik Salonu'nda veriliyor.


Tarih: 9/7/2019
712 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri