Yazdır Arkadaşına gönder
Ayşe Semra Kadaifçioğlu Yeşil Akşam Serinliği
Ayşe Semra Kadaifçioğlu Yeşilİzmir'de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünü bitirdi. Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir oldu. Uzun yıllar İzmir'in önde gelen şirketlerinde yöneticilik yaptı. 2014 yılında profesyonel çalışma yaşamını bırakarak, kültür, sanat ve tasarım ürünlerinin e-ticaretini yapan "Latona" isimli şirketini kurdu.

Çocuk yaşlarda başladığı halk oyunlarını uzun yıllar sürdürdü.

Ailesinin İzmir'deki geçmişi ile ilgili dinlediklerinden esinlenerek öykü, gezdiği yerleri paylaşma arzusuyla da gezi yazıları yazmaya başladı. Öyküleri ilk olarak İzmir İzmir Dergisi'nde yayınlandı. Foto gezgin alan adlı web sitesinin "Anılarınızı canlandırın" sloganıyla düzenlediği "Gezi yazıları yarışması"nda birinci oldu.

Farklı kültürlere yolculuklar yapan bir gezgin olan Ayşe Semra Kadaifçioğlu, İzmir'in haber bilgi sitesi Kentyasam.com'da öykü ve gezi yazıları, Gezimanya.com'da ise gezi yazıları yazmaya devam ediyor. Yaptığı yolculuklar ile ilgili görsel sunumlar hazırlarken, çeşitli dergi ve kitaplara da öykü ve gezi yazıları ile katkıda bulunuyor.

Bir süredir bir dönem romanı hazırlığı yaparken, ebru ve mozaik sanatları ile uğraşıyor, tasarımlar yapıyor.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.