Yazdır Arkadaşına gönder
"Ayrılık" SKSF'de sahneleniyor
Şebnem Doğruer ile Gürol Tonbul’un rol aldıkları “Ayrılık” adlı oyun, Soyer Kültür Sanat Fabrikası (SKSF) bünyesindeki okullar ve kurslarda eğitim gören çocukların velileri için sahnelendi. Tiyatro severlerin kendi yaşamlarından kesitler buldukları oyun ilgiyle izlendi ve oyun sonunda sanatçılar ayakta alkışlandı.

Behiç Ak’ın yazdığı oyun, tamamı profesyonel sanatçılardan kurulu Mavi Sanat Tiyatrosu- Tiyatro Reaksiyon oyuncularınca SKSF Tiyatro Salonu’nda sahnelendi. Sanatçı Gürol Tonbul, “Ayrılık” oyununu şöyle anlattı:

“Bir köşede sızıp kalan anılardan dem vuran eski karı- koca. Sebzeler, burçlar ve dilsiz alfabesi çokça. Her an iki insanın avuçlarından kayıp giden bir buluşma. Akıp giden zaman içinde daha önce yaşadıklarının, ilişkilerinin ucuna tutunmaya çalışan iki insan ve ortak bir yapımla pişirilen omlet. Kendi ıssızlıklarını ayrılıklara teslim etmek istemeyenlerin oyunudur Ayrılık...”

Dramaturgluğunu ise Ahmet Akdeniz'in, ışık tasarımını Soner Akçay ve Olgu Kocakülah’ın, genel sanat yönetmenliğini Alper Akdeniz'in üstlendiği oyun yaz boyunca SKSF’nin yeni biten amfi tiyatrosunda sahnelenecek.

Tarih: 1/6/2011
481 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri