Yazdır Arkadaşına gönder
Aktiffelsefe Derneği’nden Müzede Felsefe toplantıları
Aktiffelsefe Derneği’nden Müzede Felsefe toplantıları
Yaptığı kültürel, felsefi, sosyal ve ekolojik çalışmalarla topluma gönüllü katkılar sunan Aktiffelsefe Kültür Derneği kuruluşunun 30.yılı nedeniyle “Müzede Felsefe” toplantıları başlatıyor. Kültürpark’taki Tarih ve Sanat Müzesi’nde, 23 Kasım 2019 Cumartesi günü yapılacak toplantının ilkinde 30 yılını geride bırakan dernek “Dünya Mirasımız Karikatür Sergisi”nin açılışını da gerçekleştirecek.

Dünya Felsefe Günü yapılacak kutlama ve sergi açılışı saat 14.00 de başlayacak. Sergi açılışının ardından Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının müzik dinletisi ve kısa felsefe konuşmaları(15’er dakikalık) yapılacak.

Her ayın ilk cumartesi

Aktiffelsefe Kültür Derneği’nin Kültürpark’taki Tarih ve Sanat Müzesi’nde yapacağı “Müzede Felsefe” çalışması 7 ay boyunca, her ayın ilk cumartesi günü saat 14.00'de gerçekleştirilecek. Bu süreçte çeşitli uygarlıkların replika örneklerinden oluşan görme engelliler için özel olarak üretilmiş “Tarihe Dokunuş Sergisi”, “Çocuklarla Felsefe Atölyesi”, ayda bir de “Farklı uygarlıklar ve mitolojileri” konulu söyleşiler yapılacak.

Müzede Felsefe ve Mitoloji Seminerlerinin tarih ve içerikleri şöyle:

7 Aralık 2019 İskandinav Mitolojisi: Odin-Thor-Loki

4 Ocak 2020 Japon Mitolojisi ve eş zamanlı olarak Çocuklarla Felsefe Atölyesi

1 Şubat 2020 Sümer Mitolojisi- Gılgamış Destanı ve eş zamanlı olarak Tarihe Dokunuş Sergisi

7 Mart 2020 Antik Yunan Mitolojisi- Demeter&Persephone

4 Nisan 2020 Antik Mısır Uygarlığı ve Sembolleri ve eş zamanlı olarak Çocuklarla Felsefe Atölyesi

2 Mayıs 2020 Aztek Mitolojisi


Tarih: 15/11/2019
1494 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.