Yazdır Arkadaşına gönder
37 eski uzman erbaş Konak Belediyesi'nde zabıta
37 eski uzman erbaş Konak Belediyesi'nde zabıtaTürk Silahlı Kuvvetleri’ndeki görevlerinden ayrılan 37 uzman çavuş Konak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü kadrosuna katıldı. Yeni zabıta memurları, Kemeraltı Zabıta Amirliği, Hazır Ekipler Amirliği ve Gece Ekipler Amirliği'nde göreve başladı.

Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanunu'nda yapılan düzenlemeyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışma hakkı kazanan 37 uzman çavuşun Konak Belediyesi bünyesine katılarak Zabıta ekiplerine güç kazandırdığını söyledi. Tartan, gece - gündüz demeden çalışan zabıta ekiplerini, Konak’ta işporta ve seyyar satıcılara göz açtırmamak için harekete geçtiğini dile getirdi.

Zabıta memurlarının kentin yapı taşları olduğunu söyleyen Hakan Tartan, “Biz Konak’ta büyük bir aileyiz ve kentte yaşayan herkes bu ailenin bir parçası. Bu aileye güven dolu, huzurlu bir yaşam alanı oluşturmak için çalışıyoruz” dedi. Tartan, “Kentin yapı taşları olarak İzmirli'nin güvenli alışverişini sağlayan, halkın sağlığı adına çalışan zabıta memurlarımız yeni çalışma arkadaşlarıyla moral ve güç kazandı. Bundan sonra daha güçlü bir ekiple Konak’ın yüzü güvenle gülecek” diye konuştu.

Uzman çavuşluktan ayrılarak Konak Belediyesi’nde çalışmaya başlayan yeni zabıta memurları, görevlerini en iyi şekilde yerine getireceklerini söyledi.

Tarih: 26/2/2012
2439 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri